Στο 3ο εργαστήριο δεξιοτήτων του δεύτερου κύκλου των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων «Ενδιαφέρομαι και ενεργώ:Κοινωνική συναίσθηση και ευθύνη» με τίτλο του εργαστηρίου δεξιοτήτων «Γινόμαστε εθελοντές» και στα πλαίσια της υλοποίησης προγράμματος πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Γινόμαστε εθελοντές» συμμετείχαμε στο 3ο Χριστουγεννιάτικο Επισκεπτήριο Αγάπης … για τους ασθενείς των αντικαρκινικών νοσοκομείων.
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2022/11/win-cancer.jpg?resize=332%2C463&ssl=1)
Φτιάξαμε όμορφες και πρωτότυπες χριστουγεννιάτικες κάρτες για τους ασθενείς των αντικαρκινικών νοσοκομείων.
Μπορείτε να δείτε τις κάρτες που αποστείλαμε στην επόμενη ανάρτηση!
![](https://i2.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2023/01/9f6873bc0f5a509c1eb3a56bf0400e83.jpg?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2023/01/111.jpg?ssl=1)
Οι εικόνες προέρχονται από την ιστοσελίδα https://www.islandofman.gr/.
Οι μαθητές αγκάλιασαν τη δράση και ευαισθητοποίηθηκαν για τους συνανθρώπους μας που τις γιορτινές μέρες θα είναι στα νοσοκομεία δίνοντας τη δική τους σκληρή μάχη μακριά από τα αγαπημένα τους πρόσωπα…