Στο μάθημα των εικαστικών με την κα. Μαρίνα κατασκευάσαμε τρελόπουλα που πετούν μέσα στο δάσος του χωριού μας! Ο καθένας με τη φαντασία του έφτιαξε με τον δικό του συνδυασμό το πιο τρελό ανοιξιάτικο πουλί!!! Δείτε τα παρακάτω!!
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2023/03/trelopoula-5.png?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2023/03/trelopoula.png?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2023/03/trelopoula-6.png?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2023/03/trelopoula-4.png?resize=805%2C608&ssl=1)
Η κατασκευή εντάσσεται και στα πλαίσια της συμμετοχής μας στο έργο «Μαζί για το ΔάSOS»
#mazigiatodaSOS
στο πλαίσιο του εγκεκριμένου από το ΥΠΑΙΘ, Διεθνούς Θεματικού Δικτύου ΠΕ «Μαθαίνω για τα Δάση», του οποίου εθνικός χειριστής στην Ελλάδα είναι η ΕΕΠΦ σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης, με τις Διευθύνσεις Α/βαθμιας και Β/βαθμιας Εκπαίδευσης των Π.Ε. Θεσσαλονίκης, Αχαΐας και Βοιωτίας.