Την τελευταία μέρα πριν τις διακοπές για τα Χριστούγεννα στην τάξη μας περάσαμε υπέροχα! Κατασκευάσαμε χριστουγεννιάτικα διακοσμητικά βάζα, ανταλλάξαμε δώρα και κάναμε ένα χριστουγεννιάτικο πάρτι με χορό, τραγούδια και φαγητό!
Οι μαθητές έφεραν δώρα για τους συμμαθητές τους!
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2024/01/ανταλλαγη-δωρων.jpg?resize=800%2C543&ssl=1)
Αφού τα αριθμήσαμε ο κάθε μαθητής διάλεγε τυχαία έναν αριθμό, ο οποίος αντιστοιχούσε σε ένα δώρο!
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2024/01/ανταλλαγη-δωρων-6.jpg?resize=446%2C547&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2024/01/ανταλλαγη-δωρων-5.jpg?resize=801%2C570&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2024/01/ανταλλαγη-δωρων-4.jpg?resize=445%2C519&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2024/01/ανταλλαγη-δωρων-2.jpg?resize=802%2C483&ssl=1)
Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν και χάρηκαν με την εκπαιδευτική δράση που υλοποιήσαμε στην τάξη μας! Στο τέλος, πραγματοποιήσαμε ένα μικρό πάρτυ για να αποχαιρετήσουμε το 2023 με εορταστικό τρόπο λέγοντας ένα ποτ πουρί χριστουγεννιάτικων τραγουδιών!
![](https://i0.wp.com/love-teaching.com/wp-content/uploads/2024/01/party-2.jpg?resize=1024%2C1024&ssl=1)
Καλά κι ευλογημένα Χριστούγεννα σε όλους κι ένα ευτυχισμένο και δημιουργικό 2024!!